Medžiagos


Argininas
Argininas dalyvauja šlapalo sintezėje - dalyvaudamas joje padeda pašalinti iš organizmo toksina - amoniaką. Dalyvauja kraujo krešėjimo procesuose, įeina į hipofizės hormono vazopresino sudėtį ir padeda sintetinti augimo hormonus, o tai ypač aktualu kultūristams. Argininas stimuliuoja išsiskyrimą gliukagono ir insulino, kurie reguliuoja gliukozės apykaitą. Organizmas naudoja argininą azoto monoksido gamybai.
Beta-Alaninas
Beta-Alaninas tai neesminė amino rūgštis, kuri organizme yra paverčiama į karnoziną, kuris suteikia ištvermę, jėgą ir greitą raumenų augimą. Karnozinas mažina pieno rūgšties kaupimasi ir sulėtina raumenų nuovargį, todėl galima ilgiau ir intensyviau sportuoti. Beta-Alaninas vartojamas kartu su kreatinu gali padėti sumažinti riebalų kiekį organizme bei padidinti raumeninę masę.
Chitozanas
Chitosanas, turėdamas teigiamą krūvį, neleidžia įsisavinti bet kokių riebalų, turinčių neigiamą krūvį: chitozano jonai tiesiog sulimpa su lipidų (riebalų) jonais, blokuoja jų įsisavinimą ir nepakitusius pašalina iš organizmo kartu su išmatomis. Tokiu būdu, chitosanas užkerta kelią ne tiktai aterosklerozei su jos rimtomis pasekmėmis, yra „indų švarintojas“, bet ir kepenų susirgimams, nes kepenys vaidina patį svarbiausią vaidmenį riebalų apykaitoje.
Chromo pikolinatas
Chromas tai mikroelementas, kuris yra būtinas kiekvienam organizmui. Chromas dalyvauja medžiagų apykaitos reakcijose ir gliukozės kiekio reguliacijoje. Chromas aktyvina medžiagų apykaitą - energijos iš riebalų ir baltymų gamybą. Jis skatina gliukozės patekimą iš kraujo į ląsteles ir jos panaudojimą energijos gamybai, stimuliuoja riebalų rūgščių sintezę. Chromas aktyvina fermentines reakcijas organizme.
Cinkas
Cinkas yra begalo svarbus imuninės sistemos aktyvumui, fermentų aktyvumui. Cinkas aktyvina fermentus, atsakingus už baltymų, hormonų sintezę. Jis reguliuoja imuninių ląstelių gamybą, stimuliuodamas imuninę sistemą, cinkas didina organizmo atsparumą įvairioms infekcijoms. Cinkas tūri būti gaunamas papildomai, nes mūsų organizmai negamina jo.
Cisteinas
Cisteinas - amino rūgštis, kuri sustiprina hematoencefalinį smegenų barjerą. Svarbi detoksikacijos procesams: saugo žmogaus galvos smegenis nuo pražūtingo toksiškų cigarečių dūmų junginių, alkoholio, narkotikų poveikio. Padeda neutralizuoti pavojingus toksinus ir saugo visą organizmą nuo laisvųjų radikalų, turinčių neigiama įtaką mūsų organizmui.
Citrulino malatas
Citrulino malatas skirtas stimuliuoti energiją (ATP) ir sumažinti pieno rūgšties ir amoniako gamybą bei pagreitinti raumenų atsistatymą po intensyvių treniruočių. Citrulino malatas gali padėti pašalinti amoniako toksines medžiagas, kurios susidaro intensyvių treniruočių ar sunkaus fizinio krūvio metu, ko pasekoje atsiranda raumenų skausmai. Citrulinas gali padėti sulaikyti raumenų rūgštingumą, tokiu būdu užtikrindamas treniruočių atlikimo pagerinimą.
Dekstrozė
Gliukozė (dekstrozė, vynuogių cukrus) – gerai organizmo įsisavinamas angliavandenis ir natūralus saldiklis, kurio randama vynuogėse ir kituose vaisiuose bei uogose. Tai svarbiausias organizmo angliavandenis, visi kiti angliavandeniai virškinimo metu yra verčiami gliukoze.
Diosgeninas
Diosgeninas - gaminamas iš dioskorėjos augalo ir pagreitina organizmo anabolinius procesus be pašalinio poveikio. Šis augalas turi didelį kiekį natūralių sapogenų. Taip yra padidinamas testosteronų kiekis, tuo pačiu padaugėja estrogenų, progesteronų ir kitų stimuliatorių. Diosgeninas stabdo senėjimo procesus ir pagreitina riebalų virškinimą. Vyrai gali džiaugtis padidėjusia potencija, o moteris tai gelbsti nuo osteoporozės.
Dviskiaučių ginkmedžių ekstraktas
Dviskiaučių ginkmedžių ekstraktas - nuo seno yra žinomas ir vartojamas Azijoje dėl savo teigiamų savybių. Ginko veikia kaip antioksidantas, turi stimuliuojamų savybių. Nuolatinis Ginko vartojimas gerina atmintį, mažina organizmo atsigavimo laikotarpį ir padeda atsikratyti nuovargio.
Fenilalaninas
Fenilalaninas - yra svarbus neuromediatorių, kurių veikla nulemia mūsų žvalumą, teigiamas emocijas, skausmo pojūčius, gamybai. Padeda esant depresinėms būklėms, ypač kai dominuoja apatija, mieguistumas. Gali padėti atsikratyti pripratimo vartoti kofeiną, t. y. padeda nejausti kofeino abstinencijai būdingo rytinio silpnumo, nes puikiai tonizuoja.
Fosforas(P)
Fosforas (P) - makroelementas, kurio ypač daug yra kauluose ir dantyse. Jis susijungęs su baltymais ir riebalais įeina į daugelio audinių sudėtį, dalyvauja genetinės informacijos perdavime. Fosforas yra ATF, generuojančios energiją, sudėtinė dalis.
Glicinas
Glicinas yra viena iš dvidešimties amino rūgščių, reikalingų baltymų sintezei. Glicinas dalyvauja sintezuojant hemoglobiną, L-seriną, kreatiną, gliukozę, nukleino rūgštis, tulžies rūgštis, ATF, gliukagoną. Fermentas gliukagonas skatina glikogeno, laikomo kepenyse išsiskyrimą į kraujotaką ir virtimą gliukoze, kuri panaudojima energijos gamybai. Skatindamas kreatino susidarymą, glicinas didina raumenų masę. Nervų sistemoje glicinas veikia panašiai kaip gliutamatas - slopina dirgiklių plitimą.
Gliukozaminas
Gliukozaminas yra natūralus angliavandenių ir baltymų junginys (aminopolisacharidas). Jis išgaunamas iš jūrinių vėžiagyvių kiautų. Gliukozaminas įeina į sąnarių skysčio, sausgyslių, odos, širdies vožtuvų, akių, jungiamojo audinio sudėtį.
Gliutaminas
L-glutaminas - gliutaminas detoksikuoja amoniaką, reguliuoja baltymų sintezę bei suirimą. Padeda ląsteles aprūpinti reikiamu vandens kiekiu. Stimuliuoja augimo hormonų gamybą. Palaiko rūgščių balansą. Stiprina imuninę sistemą. suteikia energijos bei padidina glikogeno gamybą kepenyse. Ši amino rūgštis ypatingai reikalinga normaliai žarnyno gleivinei.
Gulsčioji ragužė -Tribulus terrestris
šis augalas turi įtakos vyriškojo hormono (testosterono) kiekiui kraujyje, stiprina imunitetą, didina ištvermę,raumenine masę, taip pat mažina nereikalingo vandens kaupimąsi raumens audinyje bei cholesterolio kiekį kraujyje. Skatina tokių hormonų, kaip (LH), testosterono ir (FSH) gamybą.
HCA
HCA - mažina angliavandenių virtimo riebalais greitį. HCA padeda virškinti ir padidina maisto tyrės masę, taip pat skatina mažiau valgyti, slopina apetitą ir neleidžia kalorijoms pavirsti riebalais. Kai gaunate pakankamą kiekį kalorijų, padeda sustabdyti norą valgyti. Apetito slopinimas yra dėl to, kad HCA padeda palaikyti aukštą gliukozės koncentraciją kraujyje, kuri yra signalas smegenims, kad jau yra pasisotinta.
Imbieras
Imbieras -nuo senų laikų buvo naudojamas skrandžio ir žarnyno ligoms gydyti. Kaip vaistinis augalas jis išsiskyrė savo atpalaiduojančiomis ir spazmolitinėmis savybėmis. O neseniai atlikti tyrimai parodė, kad imbieras veikia kaip antioksidantas ir naikina uždegimus.
Inozinas
Inozinas - tai endogeninis (natūraliai organizme sintetinamas) nukleozidas - inozino monofosfato pirmtakas. Šis junginys dažniausiai aptinkamas organizmo ląstelėse, transportinėje RNR atsakingoje už genetinės informacijos pernešimą ribosomose, kurios vykdo baltymų sintezę. I
Izoleucinas
Izoleucinas - Amino rūgštis, kuri kartu su leucinu ir valinu priklauso nepakeičiamųjų aminorūgščių grupei. Stabilizuoja ir reguliuoja cukraus kiekį smegenyse bei jų aprūpinimą energija. Dėl jo apykaitos tvirtėja raumenys, mažėja fizinis ir psichinis nuovargis. Izoleucinas būtinas hemoglobino gamybai.
Kalcio Hidroksi-metilo-butiratas (HMB)
Kalcio Hidroksi-metilo-butiratas (HMB) yra vienos svarbiausių aminorūgščių L-leucino metabolitas. Dalį jų žmogaus organizmas pasigamina pats arba gauna su maistu (su greifrutais ar kai kuriomis žuvies rūšimis). HMB taip pat yra natūralus mamos pieno komponentas. Svarbiausia HMB reikšmė žmogaus organizmui yra maksimalios regeneracijos stiprinimas. Tai iššaukia greita organizmo atsigavimą po sunkios treniruotės, pozityvią raumenų struktūrą ir moksliškai įrodytą 2,5 x greitesnį raumenų augimą.
Kazeinas
Kazeinas-sudėtinis pieno baltymas,
jame yra visų žmogaus organizmui reikalingų aminorūgščių, Kalcio kazeinatas yra baltymas, pagamintas iš nugriebto pieno kazeino . PH neutralus arba rūgštis, kazeinas yra santykinai netirpus vandenyje ir yra lengvai atskiriamas nuo kitų pieno baltymų, cukrų ir mineralų.
Kofeinas
Kofeinas yra vienas iš populiariausių tonizatorių. Jis turi tiesioginį aktyvuojantį poveikį galvos smegenų žievei, stimuliuoja fizinį aktyvumą, padidina dvasinio darbo galimybes, sutrumpina reakcijos trukmę. Kofeinas yra labai efektyvi, atletų pajėgumą didinanti, medžiaga daugelyje sporto šakų, taip pat ši medžiaga daro teigiamą įtaką bendrai organizmo gerai savijautai. Kofeinas taip pat veikia kvėpavimą. Jis pasidaro greitesnis ir gilesnis, širdies kraujagyslės prasiplečia.
Kofermentas Q10
Suteikia šiek energijos, kurios netenkama, kai sumažėja angliavandenių ir riebalų suvartojimas. Taigi Q10 iš dalies atkuria energijos lygį. Kofermentas Q10 yra pagrindinė medžiaga, dalyvaujanti gaminant žmogaus organizmo energiją ir normaliomis sąlygomis sintetinama organizme.
Kreatinas
Kreatinas vaidina svarbų vaidmenį perduodant energiją. Raumenyse jis naudojamas aprūpinti susitraukimo procesą. Jis yra konvertuojamas į fosfokreatina, kuris yra svarbus trumpiems energijos prasiveržimams, pavyzdžiui, sprintui ar sunkumų kilnotojams. Išeikvojimas fosfokreatino gali sukelti raumenų nuovargį ir raumenų jėgos silpnėjimą! Tai yra mėgstamiausias ir perkamiausias sportininkų mitybos preparatas pasaulyje.
L-alaninas
Alaninas - viena iš dvidešimties amino rūgščių, būtinų baltymų sintezei. Ji nėra esminė amino rūgštis, nes organizme alanino susidaro iš kitų amino rūgščių: piruvato, leucino, izoleucino ir valino. Alanino sintezė vyksta kepenyse. Taip pat šios amino rūgšties susidaro yrant DNR ir dipeptidams.
L-karnitinas
L-karnitinas yra svarbi ir natūraliai gaunama medžiaga žmogaus organizmui. Jis turi labai didelę reikšmę organizmo medžiagų apykaitai. Sportuojantiems žmonėms labai tinka L-karnitino vartojimas, jis degina riebalus organizmo ląstelėse ir skatina svorio kritimą. L-karnitinas yra reikalingas riebiųjų rūgščių transportavimui į organizmo ląsteles, vadinamas mitochondrijomis.
Leucinas
Leucinas - Amino rūgštis leucinas dalyvauja vieno pagrindinių galvos smegenų mediatoriaus serotonino apykaitoje. Nuo jo kiekio priklauso emocinė pusiausvyra, darbingumas, padeda aprūpinti smegenis deguonimi, dėl to pagerėja smegenų veikla, rūkstant lizino sutrinka dėmesio ir minčių koncentracija, padidėja dirglumas, psichinis ir fizinis nuovargis.
Lizinas
Lizinas - amino rūgštis lizinas reikalingas baltymų sintezei, augimui, kaulų formavimuisi. trūkstant šios aminorūgšties sutrinka dėmesio ir minčių koncentracija, padidėja dirglumas, psichinis ir fizinis nuovargis, mažėja apetitas, sutrinka augimas. Lizinas dalyvauja antikūnų gamyboje, lemia hormonų ir fermentų gamybą. Ji skatina vaikų augimą, o drauge su kalciu - kaulų struktūros formavimąsi.
Mėlynžiedė liucerna
Liucerna (medicago sativa L.) – maistinis augalas, pasižymintis ir maistinėmis, ir gydomosiomis savybėmis Mėlynžiedė liucerna - nuo seno žinomas gyvybingumo šaltinis. Šis augalas unikalus tuo, kad jame esančios medžiagos saugo organizmą nuo toksinų, palaiko širdies ir kepenų veiklą, gerina virškinimą ir apetitą, didina organizmo atsparumą. Prieš daugelį amžių Senovės Kinijos gydytojai naudojo jaunus liucernos lapus esant skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimų.
Metilsulfonilmetanas (MSM)
Metilsulfonilmetanas gali padėti palaikyti kremzlinio audinio elastingumą, stangrumą, stiprumą. Taip pat metilsulfonilmetanas gali padėti, kai vargina lėtiniai nugaros, kaklo ir raumenų skausmai. Vienoje MSM tabletėje yra ne 500 mg metilsulfonilmetano.
Metioninas
Metioninas - amino rūgštis metioninas dalyvauja skaidant riebalus, todėl jis stabdo riebalinių sankaupų arterijose formavimąsi, dėl kurio gali pablogėti smegenų aprūpinimas krauju. Ši nepakeičiama aminorūgštis yra puikus antidepresantas, ją vartojant pastebimai gerėja nuotaika, išnyksta chroniško nuovargio simptomai.naujausiais klinikiniais tyrimais nustatyta, kad teigiamai veikia Parkinsono liga sergančių žmonių būklę: sumažėja raumenų rigidiškumas ir traukuliai.
Molibdenas
Molibdenas - mineralinis elementas, būtinas trijų enzimų, atsakingų už labai svarbias organizme vykstančias chemines reakcijas, funkcionavimui. Žmogui pakanka suvartoti tik nedidelį molibdeno kiekį, kad organizmas puikiai atliktų pagrindines savo funkcijas. Molibdenas padeda sunaudoti organizme susikaupusį geležį, yra puikus metabolizmo proceso katalizatorius, kurio sudėtyje yra smegenims ir nervų sistemai būtinų sieros aminorūgščių.
Peruvian Maca
Peruvian Maca (Peruvinė pipirnė) yra vienmetis augalas, auginamas centrinės Peru aukštumose. Ridiką primenanti šaknis yra vietinių gyventojų nuolat vartojamas maistinis augalas. Peru šis augalas vertinamas jau daugiau nei 2000 metų. Legendose pasakojama, kad, norėdami įgyti stiprybės ir ištvermės, inkų kariai valgydavo peruvinės pipirnės. Ispanų konkistadorai vadino šį augalą „inkų sekso žolele“. Šiandien jis žinomas kaip Peru ženšenis.
Silimarinas - Tikrasis Margainis
Spirulina
Spirulina - natūralus augalinis bioenergetinis moduliatorius, galintis atstatyti ląstelių energoinformacinę homeostazę, augantis Afrikos Čado ir Kinijoje esančio Činchai ežero dugne ir yra vienas iš seniausių augalų žemėje. Tai vandens augalas, dumblis, kurio sudėtyje randama labai naudingų ir ypač retų, augaliniame maiste nesutinkamų maisto medžiagų, o sudėtyje yra daugiau nei 50 biologiškai aktyvių medžiagų, reikalingų organizmui.1 gr spirulinos gali atstoti 1 kg daržovių.
Taurinas
Taurinas - tai aminorūgštis, besikaupianti raumenyse, atliekanti svarbų vaidmenį baltymų sintezėje. Jis taip pat pagerina organizmo fizinį pajėgumą, tonizuoja, padeda raumenis aprūpinti maisto medžiagomis ir energija, mažina raumenų irimo procesus, skatina riebalų oksidaciją, dalyvavauja termoreguliacijos procesuose, gerina kreatino, amino rūgščių ir kitų maistingųjų medžiagų įsisavinimą, pasižymi antioksidaciniu poveikiu, lėtina organizmo senėjimo procesus.
Tirozonas
Tirozonas - amino rūgštis, kurios organizmas gali pasigaminti iš fenilalanino ir kitų amino rūgščių. L-Tirozinas yra svarbus neuromediatorių noradrenalino, dopamino taip pat serotonino ir šerdinės antinkščių dalies hormono - adrenalino, skydliaukės hormono - tiroksino, odos pigmento - melanino sintezei. Neuromediatorių veikla lemia mūsų žvalumą, teigiamas emocijas, skausmo pojūčius. L-Tirozinas pasižymi nuotaiką gerinančiomis, antidepresinėmis savybėmis, padeda kai kankina apatija, mieguistumas.
Tri-kreatino malatas
Tri-kreatino malato molekulę sudaro malio rūgštis susijungusi su trimis kreatino molekulėmis. Tri kreatino malatas nevirsta į kreatininą, o tai reiškia jog kreatino reikės mažiau ir daugiau bus išlaikoma ir kaupiama raumenyse. Tri kreatinas yra kur kas greičiau pasisavinamas ir malio rūgšties dėka pradedamas skaidyti tik patekus į skrandį.
Triptofanas
Triptofanas yra esminė amino rūgštis, kurios organizme nesigamina, todėl būtinai turime gauti su maistu. Triptofanas naudojamas daugelio organizmui būtinų medžiagų sintezei. Iš triptofano organizmas pasigamina neuromediatorių serotoniną ir miego hormoną melatoniną. Serotoninas reguliuoja smegenų impulus, nuo kurio priklauso miego kokybė, atsipalaidavimas, nuotaika bei apetitas, jis dar vadinamas nuotaikos hormonu. Depresijos metu sumažėja serotonino išsiskyrimas iš nervų ląstelių.
Valinas
Valinas yra pagrindinė amino rūgštis. Tai reiškia, kad jis turi būti gaunamas papildomai, pakankamam organizmo poreikiui patenkinkti. Valinas yra išsišakojusios grandinės amino rūgštis kartu su leucinu ir izoleucinu. Trys išsišakojusios grandinės amino rūgštys sudaro apie 70 procentų kūno baltymų amino rūgščių. Valinas taip pat dalyvauja amoniako detoksikacijos ir dirba kartu su Alfa-ketoglutaratu. Valinas gali būti svarbi amino rūgštis vyresnio amžiaus asmenims raumenų išsekimo prevencijai.
Vitaminas C
Vitaminas C svarbus medžiagų apykaitai ir naudingas sergant daugeliu ligų, stiprina kraujagysles, skatina žaizdų gijimą, padeda pasisavinti geležį. Jis stiprina organizmo atsparumą, jis yra naudingas imuninei sistemai bei kaip antioksidatorius saugo organizmą nuo ligas sukeliančių laisvųjų radikalų. Be viso to, vitaminas C yra būtinas jungiamojo audinio, kaulų ir dantų formavimuisi, didesnių jo dozių reikia, kai ilgai negyja žaizdos, vartojant antibiotikų.
Žaliosios arbatos ekstraktas
Žaliosios arbatos ekstraktas turi 6 kartus geresnes antioksidatoriaus savybes negu juodoji arbata. Padeda mesti svorį, mažina kraujo spaudimą, stiprina imuninę sistemą. Turi didelę reikšmę organizmo medžiagų apykaitai, todėl naudingas tiems, kurie stengiasi numesti svorio. Yra pranašesnis už kitus riebalų degintojus, kadangi nepadidina širdies susitraukimo dažnio kaip kiti riebalų degintojai.